(čeština) Nesvoboda v Číně

Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkovo náměstí 87, Havlíčkův Brod

V rámci cyklu "Karel Havlíček Borovský a svoboda slova ve 21. století" bude Radka Denemarková číst ze své  knihy "Hodiny z olova".  Akce je součástí 31. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě v Krajské knihovně ... Read more »

(čeština) Čtení v rámci česko-německých dnů v Drážďanech

Das Erich Kästner Haus für Literatur e.V. Villa Augustin Antonstraße 1, 01097 Dresden

Lesung der Hauptjury des 13. Dresdner Lyrikpreises Um der Vielzahl an lyrischen Spielarten bei der Vergabe des Dresdner Lyrikpreises durch die Stadt Dresden gerecht zu werden, setzt sich die Hauptjury aus namhaften Dichterinnen und Dichtern ... Read more »

(čeština) BLANSKO: autorské čtení a diskuze

Městská knihovna Blansko Rožmitálova 2302/4, Blansko

Vracet do světa slovo humanismus. Literatura jako opak zbabělého mlčení Jak se realita současného světa a výzvy dneška prolínají v tvorbě Radky Denemarkové? Jaký je rozdíl mezi fikcí a realitou, pokud vůbec existuje? A jaká ... Read more »

PRAGUE: Conference in honour of Ivan M. Havel

[:cs]Knihovna Václava Havla[:en]Vaclav Havel Library[:de]Vaclav Havel Bibliothek[:] Ostrovní 13, Praha

Radka Denemarková se účastní konference na počest Ivana M. Havla, která se uskuteční ve čtvrtek 11. 11. 2021 (Knihovna Václava Havla a přímý přenos).

(čeština) ČRo Vltava: Pořád o dopisech běloruským vězňům

Český rozhlas Vltava 105 nebo 104,5 FM

Ve středu 24. 11. se ve 20.00 vysílá ve Vltavě (Český rozhlas) pořad o dopisech běloruským vězňům, kde mluví rovněž Radka Denemarková. Přečíst dopis RD pro Sjarheje Cichanouského: https://denemarkova.eu/cs/dopis-pro-sjarheje-cichanouskeho/ Poslechnout si pořád: https://vltava.rozhlas.cz/patecni-vecer-5057439

(Deutsch) HANNOVER: Ressentiments und rechte Massenbewegung

[:cs]Im Freizeitheim Linden[:en]Windheimstraße 4, 30451 Hannover[:de]Im Freizeitheim Linden[:] Windheimstraße 4, Hannover

Radka Denemarková ist als Referentin Gast auf der Tagung „Ressentiments und rechte Massenbewegung“. Vortrag und Diskussion: Blicke in die tschechische Vergangenheit und Gegenwart, mit Radka Denemarková, Ph.D, preisgekrönte Schriftstellerin und engagierte Kulturpolitikerin aus der Tschechischen ... Read more »

GRAZ: Author’s Reading: Hours of Lead

Graz Literaturhaus Elisabethstraße 30, Graz

Radka Denemarková čte z románu Hodiny z olova Moderuje Daniela Strigl Peking je vytouženým místem pro skupinu Evropanů, kteří přicházejí do Číny, aby „se našli“ a nasměrovali svůj život novými směry. Možnosti osobního rozvoje v ... Read more »

5€ – 8€

VIENNA: Europa.Literatur: Hours of Lead

Österreichische Gesellschaft für Literatur Herrengasse 5, Wien

Radka Denemarková čte z románu Hodiny z olova Moderuje Ludger Hagedorn Peking je vytouženým místem pro skupinu Evropanů, kteří přicházejí do Číny, aby „se našli“ a nasměrovali svůj život novými směry. Možnosti osobního rozvoje v ... Read more »

PRAGUE: Discussion: Divided society

Rock Café Národní 20, Praha 1

Radka Denemarková (spisovatelka) a Zuzana Tvarůžková (novinářka). Moderátor: Tomáš Etzler. Snad nikdy v živoucí paměti nebyla česká společnost rozdělena jako v současnosti. Stačí se podívat na uplynulé volby a debatu kolem nich nebo na diskusi ... Read more »

150CZK

LINZ: Author’s Reading: Hours of Lead

Adalbert-Stifter-Institut des Landes Oberösterreich Adalbert-Stifter Platz 1, Linz

Radka Denemarková čte z románu Hodiny z olova Moderuje Alexandra Millner Peking je vytouženým místem pro skupinu Evropanů, kteří přicházejí do Číny, aby „se našli“ a nasměrovali svůj život novými směry. Možnosti osobního rozvoje v ... Read more »

LEIPZIG: Author’s Reading: Hours of Lead

Schaubühne Lindenfels Karl-Heine-Straße 50, Leipzig

Knižní veletrh v Lipsku. Radka Denemarková čte z románu Hodiny z olova Moderuje Susanne Biedenkopf Peking je vytouženým místem pro skupinu Evropanů, kteří přicházejí do Číny, aby „se našli“ a nasměrovali svůj život novými směry. ... Read more »

MUNICH: Author’s Reading: Hours of Lead

Literaturhaus München Salvatorplatz 1, München

Radka Denemarková čte z románu Hodiny z olova Moderuje Zuzana Jürgens Peking je vytouženým místem pro skupinu Evropanů, kteří přicházejí do Číny, aby „se našli“ a nasměrovali svůj život novými směry. Možnosti osobního rozvoje v ... Read more »