US 2

Radka Denemarková: MY 2 (2014)Original title: MY 2
Genre:
Pages: 192
Year of publication: 2014
Published by: Mladá fronta
ISBN: 978-80-204-3498-2
Buy the book: Kosmas
Add on Goodreads

In 2014, two people meet in Prague. Ema and Tony. Ema is on the run from her unhappy marriage, Tony is a popular hairdresser. They both desire to be liked by men...
A literary work of art for the feature film by Slobodanka Radun.

(čeština) Příběh MY 2 je jemná i drsná miniatura o dnešku. A přitom nadčasová. O lásce mezi lidmi, co vlastně znamená a jak málo nebo jak mnoho znamenat může. I v tom nejvšednějším z oblasti lásky se skrývá hraniční poloha. A nakolik záleží na sexuální orientaci? Jsme jen erotický mechanismus? Proč jsou vazby mezi lidmi pohodlně uvolněné, ale právě proto tak děsivě nespolehlivé? Kam postoupilo odtržení sexu od emocí, proč se tak často zaměňuje láska za sex? Lidé se ve vztazích navzájem „zabíjejí“, krok za krokem.

Manželská i volná láska se často ukrývají za masku falešného štěstí. Jsme v kontaktu přes nespočetné sítě, ale ty nás paradoxně drží v povzdálí. Pro film MY 2 vznikl příběh o křehkosti, neduživosti a zranitelnosti našich vztahů a je trestí toho, co do něj napadalo z dnešní doby jako do trychtýře.

Tato kniha je literární předlohou k celovečernímu filmovému debutu režisérky Slobodanky Radun MY 2. Slogan k filmu zní: Love story pro 21. století.

Přečíst ukázku

From the reviews

What are we looking for in life? Our own place? Meaning? Balance? Are we looking for anything else but fun? There are many questions; yet each individual has diverse answers. In case we are looking for something, we may not be even able to name that. Protagonists of Denemarková’s book US 2 are looking for balance. At least the author says so. But the reality may be different.Jiří Lojín, VašeLiteratura.cz

All reviews

Film adaptation

MY 2 (romance, drama)
Written by Radka Denemarková
Directed by Slobodanka Radun
Premiered: 2014