UNS 2

Radka Denemarková: MY 2 (2014)Originaler Titel: MY 2
Genre:
Seitenzahl: 192
Veröffentlichungsjahr: 2014
Verlag: Mladá fronta
ISBN: 978-80-204-3498-2
Kaufen Sie das Buch: Kosmas
In Goodreads

Im Jahr 2014 treffen sich zwei Personen in Prag. Ema und Tony. Ema ist auf der Flucht vor ihrer unglücklichen Ehe, Tony ist ein beliebter Friseur. Beide wollen von Männern gemocht zu werden ...
Ein literarisches Kunstwerk für den gleichnamigen Spielfilm.

(čeština) Příběh MY 2 je jemná i drsná miniatura o dnešku. A přitom nadčasová. O lásce mezi lidmi, co vlastně znamená a jak málo nebo jak mnoho znamenat může. I v tom nejvšednějším z oblasti lásky se skrývá hraniční poloha. A nakolik záleží na sexuální orientaci? Jsme jen erotický mechanismus? Proč jsou vazby mezi lidmi pohodlně uvolněné, ale právě proto tak děsivě nespolehlivé? Kam postoupilo odtržení sexu od emocí, proč se tak často zaměňuje láska za sex? Lidé se ve vztazích navzájem „zabíjejí“, krok za krokem.

Manželská i volná láska se často ukrývají za masku falešného štěstí. Jsme v kontaktu přes nespočetné sítě, ale ty nás paradoxně drží v povzdálí. Pro film MY 2 vznikl příběh o křehkosti, neduživosti a zranitelnosti našich vztahů a je trestí toho, co do něj napadalo z dnešní doby jako do trychtýře.

Tato kniha je literární předlohou k celovečernímu filmovému debutu režisérky Slobodanky Radun MY 2. Slogan k filmu zní: Love story pro 21. století.

Přečíst ukázku

Aus Buchbesprechungen

Co v životě hledáme? Své místo? Smysl? Rovnováhu? A hledáme vůbec něco kromě zábavy? Mnoho otázek a každý na ně odpoví jinak. Pokud něco hledáme, možná to ani nedokážeme pojmenovat. Hrdinové knihy Radky Denemarkové MY 2 hledají rovnováhu. Alespoň tak to tvrdí autorka. Skutečnost však může být jiná.Jiří Lojín, VašeLiteratura.cz

Alle Rezensionen

Filmanpassung

MY 2 (romantisch Drama)
Drehbuch: Radka Denemarková
Regie: Slobodanka Radun
Premiere: 2014